InfoPrzemyśl – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Harcerze w charakterystycznych zielonych beretach i szarych chustach są rozpoznawalni na ulicach Przemyśla. Nic w tym dziwnego, bo już od dwudziestu lat uświetniają wszystkie przemyskie uroczystości.
Drużyna powstała, bo inicjatywą wykazało się dwadzieścia lat temu kilku chłopców, w tym jeden, który potem został pierwszym drużynowym – Rafał Kazimir. Harcerze swoją działalność rozpoczęli dokładnie 5 kwietnia 2000 roku. Niegdyś zaczynali jako drużyna wyłącznie męska, ale już we wrześniu 2000 roku w procesie naboru do drużyny. Na samym początku nosiła nazwę 6 Starszoharcerskiej Przemyskiej Drużyny Pożarniczej. Nikt nie pamięta już dlaczego i jak do tego doszło, ale tradycje wojskowe przeważyły i później nazwa została zmieniona na 22 Starszoharcerską Przemyską Drużynę Obronną, patronem drużyny przemyskich harcerzy został generał Władysław Anders. Ten stan rzeczy nie zmienił się do dzisiaj.
Drużynowe spotkania odbywają się w piątki o godzinie 17:00 w harcówce, która mieści się przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego.