InfoPrzemyśl – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

2 maja 2020 roku w Bazylice Archikatedralnej doszło do święceń biskupich księdza prałata Krzysztofa Chudzio. Metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal, był tym, który pełnił funkcję głównego konsektratora nowego biskupa. Osobami współuczestniczącymi w konsekracji byli natomiast biskup pomocniczy Stanisław Jamrozek, a także arcybiskup Józef Michalik.
Krzysztof Chudzio, czyli biskup-nominat ma 56 lat. Przez wiele lat pełnił posługę duszpasterską na Wschodzie. Gdy wrócił do Polski, objął funkcję wykładowcy teologii w Instytucie Teologicznym w Przemyślu, a także funkcje ojca duchownego w seminarium duchownym w Przemyślu. Ostatnie pięć lat natomiast pełnił posługę w charakterze proboszcza w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej.
Deo fideli et misericordi (Bogu wiernemu i miłosiernemu) – te właśnie słowa obrał jako swoje biskupie zawołanie nowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, Krzysztof Chudzio. Zostały one zamieszczone na wstędze, która mieści się na herbie biskupim, tuż pod tarczą.