InfoPrzemyśl – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy


Stale słyszy się apele, o rozwagę oraz ostrożność. Jednak starsze osoby padają ofiarami oszustów, którzy korzystają z ich wiary w służby mundurowe i okradają ich z dorobków życia.

Starsze małżeństwo okradzione w Przemyślu
Małżeństwo 72-letnia kobieta oraz 75-letni mężczyzna padli ofiarami oszusta, który dzwoniąc na ich telefon stacjonarny podał się za prokuratora z Przemyśla. Podał on zmyśloną historię o tym, że policja rozpracowała gang, który zajmował się blokowaniem kont klientów, a pozyskane dane miał wykorzystywać do zaciągania na nich pożyczki. Przekonał ją, że na ich konto także zostało zablokowane, a pieniądze, które pochodzą z przestępstwa muszą zostać zwrócone prokuraturze.

Nic nie wzbudziło podejrzeń małżeństwa, dlatego podążali za poleceniami oszustów. Poinstruowali oni kobietę co ma dalej zrobić. Kazali jej udać się do banku, wypłacić 30 tysięcy złotych, a pieniądze przekazać prokuratorowi. Jako miejsce przekazania wskazali rejon przy przystanku ul. Słowackiego. Kobieta przekazała pieniądze mężczyźnie, który podszedł do niej i przestawił się jako prokurator. Dodatkowo poprosił ją o niekontaktowanie się z nikim w tej sprawie oraz nie udzielanie informacji.

Małżeństwo dopiero wieczorem zorientowało się, że padło ofiarą oszustwa i zgłosiło sprawę na policję.