InfoPrzemyśl – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Statystyki pokazują, że w województwie podkarpackim najłatwiej jest zdać egzamin na prawo jazdy. Taka perspektywa kusi osoby z innych regionów kraju. Okazuje się, że do przemyśla na ostateczną weryfikację umiejętności przybywają osoby chociażby z Małopolski.
Dane opublikowała Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców, a w zestawieniu znalazły się wyniki egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B, czyli umożliwiającego prowadzenie pojazdów osobowych. Uwzględniono informacje z lat 2009 – 2020 dotyczące osób zdających po raz pierwszy.

Nie tylko Podkarpacie

Statystyki pokazują, że najczęściej pozytywny wynik przy swoim pierwszym egzaminie notują zdający w WORD-zie w Ostrołęce – wskaźnik wynosi 56,28% i jest jedynym w Polsce przekraczającym połowę. Na drugim miejscu uplasował się WORD w Łomży – 46,42%, a na trzecim WORD w Suwałkach – 47,58%. Na piątym miejscu uplasował się ośrodek w Rzeszowie z wynikiem 44,95%. W podkarpackich punktach zdawalność rosła. W przemyskim WORD w maju zdawalność była jedną z najwyższych w kraju, sięgając 56%.