InfoPrzemyśl – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Andrzej Adamczyk, który pełni funkcję ministra infrastruktury i Bogdan Tarnawski, związany zawodowo z GDDKiA podpisali dokument dotyczący Programu Inwestycyjnego. Dla Przemyśla oznacza to bardzo konkretne rzeczy – plany budowy zachodniej obwodnicy wchodzą w ten sposób w nową, bardzo konkretną fazę.
Zachodnia Obwodnica Przemyśla ma powstać w ramach rządowego projektu – 100 Obwodnic. Program wychodzi z założenia, że obwodnice zmniejszą liczbę wypadków, a także odciążą centra miast i bardzo dobrze wpłyną na poprawę jakości powietrza w miastach.
Obwodnice pomogą też w zmniejszeniu wykluczenia komunikacyjnego. Marek Kuchciński, który jest marszałkiem sejmu i posłem na Sejm z Przemyśla podkreśla, że sprawna i rozbudowana infrastruktura drogowa jest niezbędna miastom takim jak Przemyśl, Sanok i Krosno. Lepsza komunikacja z resztą kraju pomoże im rozwijać się w kierunku turystycznym. Na ten moment jeszcze nie jest wiadome na jakiej trasie przebiegać będzie nowa droga. Ma ona zmniejszyć także ruch samochodów ciężarowych w samym Przemyślu.