InfoPrzemyśl – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Rada Miejska miasta Przemyśla nie podjęła decyzji o zwieszeniu opłaty targowej, która uiszczana jest przez sprzedawców, którzy handlują na przemyskich targowiskach. Wnioskowali o to radni opozycji, którzy wznieśli stosowny projekt uchwały podczas obrad rady miejskiej. Radnym opozycji nie udało się jednak przeforsować swojego pomysłu. Głosowanie zakończyło się wynikiem 11:11, co nie wystarczyło, by kupcy mogli cieszyć się zwolnieniem z opłat.
Wśród kupców zdania na temat wyniku głosowania w sprawie opłat na Zielonym Rynku są podzielone. Część z handlarzy uważa, że prezydent Przemyśla zdradził środowisko, z którego się wywodzi i nie jest już zainteresowany pomaganiem handlarzom.
Inni natomiast wskazują na to, że opłata targowa, którą trzeba wznieść, by handlować na Zielonym Rynku jest w morzu koniecznych do poniesienia kosztów jedynie kroplą. Zwracają też uwagę na to, że prezydent nie dopuścił do zamknięcia targowiska – ich miejsca pracy – podczas epidemii, za co należy mu się szacunek i uznanie.